50 اصطلاح مدیریت منابع انسانی که همه باید بدانند (قسمت دوم)

50 اصطلاح مدیریت منابع انسانی که همه باید بدانند (قسمت دوم)
50 اصطلاح مدیریت منابع انسانی که همه باید بدانند (قسمت دوم)
هم کارمندان و هم مدیران منابع انسانی نیاز دارند که با برخی اصطلاحات منابع انسانی که به طور روزمره در سازمان‌ها استفاده می‌شود، آشنا باشند. در این مقاله، به ارائه تعریفی از 50 اصطلاح مهم منابع انسانی که برای کار کردن در یک سازمان ضروری است، می‌پردازیم:  

اصطلاحات مدیریت عملکرد

بازخورد 360 درجه(360-degree feedback)

بازخورد 360 درجه، فرآیندی است که در آن یک کارمند از همتایان خود، مشتریان داخلی، رهبران تیم و سایر اعضای سازمان گزارشی درباره عملکرد خود دریافت می‌کند.  

ماتریس جعبه‌ای

ماتریس جعبه‌ای به مدیران این امکان را می دهد که پتانسیل و عملکرد کارکنان را اندازه‌گیری کنند. این ماتریس بیشتر برای برنامه‌ریزی، جانشین‌پروری و پاداش به کارمندان برتر سازمان استفاده می‌شود.  

شاخص‌های اصلی عملکرد(Key Performance Indicators) یا KPI

KPI اصطلاحی است که در بحث سنجش عملکرد به طور گسترده‌ای مورد استفاده قرار می‌گیرد. این شاخص‌ها معیارهایی راهبردی هستند که برای ارزیابی و اندازه‌گیری عملکرد یک فرد یا سازمان استفاده می‌شود.  

 حوزه مسئولیت‌های کلیدی(Key responsibility area) یا KRA

به بیان ساده، این اصطلاح به مسئولیت‌های کلیدی و قابل اندازه‌گیری یک شغل گفته می‌شود.  

اهداف و نتایج کلیدی(Objectives and Key Results) یا OKR

OKR یک فرآیند هدف‌گذاری است که برای تعیین اهداف بلندپروازانه، قابل اندازه‌گیری و به صورت فصلی استفاده می‌شود. این شاخص تضمین می‌کند که همه افراد در سازمان در جهت یک هدف کار می‌کنند.  

رتبه‌بندی جایگزین(Alternation Ranking)

یک روش ارزیابی عملکرد جهت رتبه‌بندی عملکرد کارکنان از بهترین تا بدترین است.  

تحلیل (SWOT) (SWOT analysis)

در منابع انسانی به معنای تجزیه و تحلیل جنبه‌های مختلف یک کسب و کار می‌باشد که عبارت‌اند از: نقاط قوت، نقاط ضعف، فرصت‌ها و تهدیدها. تحلیل SWOT به شما کمک می‌کند تا در یک سازمان میزان بهره‌وری فرآیندهای مختلف را بررسی کنید.  

تسویه کامل و نهایی(Full & Final settlement(F&F))

به شیوه‌ای اشاره دارد که توسط کارفرما، هنگام استعفای یکی از کارمندان انجام می‌شود. این شیوه زمانی تکمیل می‌شود که حقوق کارمند با در نظر گرفتن هرگونه حق الزحمه، کسر کار یا اضافه کار برای آخرین ماه کاری پرداخت شود.  

مزایا

مزایا مدیریت منابع انسانی
مزایا مدیریت منابع انسانی

مزایای داوطلبانه

این اصطلاح با عنوان “بیمه تکمیلی” یا “مزایای پرداخت شده توسط کارمند” هم شناخته می‌شود. این اصطلاح منابع انسانی به خدماتی اشاره دارد که با پرداخت‌ کارمندان از طریق کسر حقوق ارائه می‌شوند. بیمه عمر، درآمد از کارافتادگی، بیمه خودرو، بیمه سرقت، خدمات حقوقی و مشاوره‌ای از این دست خدمات هستند.  

مزایای تکمیلی بیکاری(Supplemental Unemployment Benefits)

این اصطلاح منابع انسانی به مجموعه‌ای از مزایای مالیاتی اشاره دارد که برای پرداخت دستمزد کارکنان در هنگام اخراج و همراه با مزایای بیکاری دولتی طراحی شده است.  

برنامه 401(401 Plan)

این برنامه، بازنشستگی تحت حمایت شرکت می‌باشد. در این برنامه به کارمندان اجازه داده می‌شود پرداخت مالیات‌ را جهت پس‌انداز برای دوران بازنشستگی در یک حساب سرمایه‌گذاری و تا زمان مقرر به تعویق بیاندازند(این طرح مربوط به خارج از کشور می‌باشد).  

قانون آشتی تلفیقی(Consolidated Omnibus Reconciliation)

طبق این قانون، سازمان‌هایی که بیش از 20 کارمند دارند، موظف هستند که سطحی از مراقبت‌های بهداشتی را ارائه دهند.  

قوانین مهم استخدامی

قوانین مهم استخدامی
قوانین استخدامی

کمیسیون فرصت‌های شغلی برابر(Equal Employment Opportunity Commission)

این کمیسیون مسئول اجرای قوانینی است که سازمان‌ها را از تبعیض علیه کارکنان بر اساس نژاد، رنگ، ملیت، مذهب، جنسیت و غیره منع می‌کند(مربوط به خارج از کشور).  

پرداخت برابر(Equal Pay act)

یک قانون سراسری است که تاکید می‌کند مردان و زنان با وظایف و رزومه‌های مشابه باید دریافتی‌های برابری داشته باشند.  

قانون کار منصفانه(Fair labor standards Act)

این قانون از کارمندان در برابر اعمال ناعادلانه کاری محافظت می‌کند. طبق این قانون، حداقل دستمزد، پرداخت‌های اضافه کاری، واجد شرایط بودن حقوق و همچنین استانداردهای کاری کارگران تمام وقت و همچنین پاره وقت تعیین می‌گردد.  

قانون مرخصی زایمان

این قانون از زنان در دوران بارداریشان محافظت می‌کند. در ایران بر اساس قانون مرخصی زایمان، کارمندان زن حداکثر تا 9 ماه می‌توانند از این نوع مرخصی استفاده کنند.  

اصطلاحات تکنولوژی منابع انسانی

اصطلاحات تکنولوژی منابع انسانی
اصطلاحات تکنولوژی منابع انسانی

HRMS

با سیستم‌های هوشمند منابع انسانی، شما می‌توانید پیچیدگی مدیریت چندین نهاد و انواع مشاغل مختلف را با یک سیستم مدیریت منابع انسانی ساده کنید. این سیستم به شما اجازه می‌دهد تا فعالیت‌های روزمره منابع انسانی را خودکار کنید و داده‌های کارکنان و شرکت را به طور کارآمد مدیریت کرده و چالش‌های کارمندان را حل کنید.  

سیستم ردیابی متقاضی(َApplicant Tracking System)

این سیستم به استخدام‌کنندگان اجازه می‌دهد تا افراد مناسب برای سازمان را از یک مجموعه بزرگ درخواست‌کنندگان استخدام کنند. این سیستم باعث می‌شود تا مشاغل مورد نیاز، منبع‌یابی و غربالگری کاندیداها و برنامه‌ریزی مصاحبه‌ها به راحتی مدیریت گردند.  

سیستم مدیریت حقوق و دستمزد(Payroll Management System)

در یک سازمان، سیستم مدیریت حقوق و دستمزد یکی از مهم‌ترین سیستم‎‌ها است چرا که به شما این امکان را می‌دهد، در زمان مناسب و با دقت بالا به امور کارکنان خود بپردازید. پردازش حقوق و دستمزد،  فیش حقوقی خودکار، دانلود گزارش‌ها، مدیریت هزینه‌ها و مطالبات، همه از طریق یک سیستم مدیریت حقوق و دستمزد هوشمند امکان‌پذیر است.  

تعهد شغلی(Employee Engagement)

تعامل کارکنان مبتنی بر هوش مصنوعی به سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا کارکنان خود را متعهد و پیشرو نگه دارند. ابزارهای زیادی مانند ماژول‌های تجزیه و تحلیل خلق و خو، پلتفرم‌های تشخیص، کانال‌های ارتباطی داخلی و غیره وجود دارند که به سازمان‌ها کمک می‌کنند تا تعامل کارکنان خود را بهبود بخشند.  

سیستم مدیریت زمان و حضور و غیاب(Time and attendance Management)

حضور و غیاب کارمندان، مرخصی‌ها، تعطیلات، شیفت‌ها و غیره را می‌توان با سیستم مدیریت زمان و حضور و غیاب مدیریت کرد. این سیستم باعث می‌شود که از فعالیت‌های تقلبی جلوگیری شود، برگه‌های زمانی را ردیابی کنید و حضور و غیاب کارمندان در زمان واقعی را به صورت مستند در اختیار داشته باشید.  

سیستم مدیریت عملکرد(Performance Management System)

یک سیستم مدیریت عملکرد به سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا اهداف خود را هوشمندانه تعیین کنند، عملکرد کارکنان را پیگیری کنند و بازخوردها را به صورت مستمر دریافت کنند. از طرف دیگر، این سیستم برای کارکنان امکان خود ارزیابی را فراهم می‌کند.  

سخن پایانی

به نظر ما اصطلاحات گفته شده برخی از مهم‌ترین اصطلاحات منابع انسانی هستند، که همه باید با آنها آشنا باشند. اما آیا اصطلاح مهم دیگری را می‌شناسید که ما فراموش کرده‌ایم؟ ما خوشحال خواهیم شد در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.    
مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *