5 سایت کاریابی و استخدام که باید بشناسید

5 سایت کاریابی و استخدام که باید بشناسید

اگر به لینکدین سری بزنید، از هر سه نفر یک نفر در جست و جوی شغل هستند و از نوار سبز open to work استفاده می کنند. در این مقاله 5 سایت کاریابی معرفی می شود و سعی کرده ایم بهترین نرم افزار های به کار گیری منابع انسانی را به شما معرفی کنیم.

دوران قبل از اینترنت یادتان هست؟ تا همین ده پانزده سال پیش که سایت وجود نداشت؛ اگر کسی می خواست جایی مشغول به کار شود، باید صبح زود به دکه های روزنامه فروشی می رفت و تمام روزنامه های پرمخاطب را می خرید. در قسمتی که مربوط به کاریابی بود؛ با مداد یا خودکار دایره را دور شغلی که به نظرش شانسی در آن داشت می کشید و تازه این شروع ماجرا بود.
پس از تماس با آگهی دهندگان، از صبح تا آخر وقت اداری، باید سراسر شهر را طی می کرد تا به دفتر شرکت ها برسد و اگر شانس می آورد می توانست جایی مشغول به کار شود.

امروز به لطف اینترنت (که این روزها کم لطف تر شده)، میتوانید در هر بسیاری از پلتفرم ها، یک رزومه مبتنی بر مهارت هایتان بسازید و سری به سایت های کاریابی آنلاین بزنید تا شغل مورد نظرتان را همراه با حقوق دلخواه سرچ کنید. اگر رزومه شما مورد قبول قرار گرفت، با شما تماس می گیرند و یک مصاحبه شغلی برای شما ترتیب می دهند.

از طرفی اگر کارفرما هستید، باید یادتان بیاید در گذشته پروسه های استخدام یک نیروی ماهر چقدر سخت و طاقت فرسا بود. برای آگهی یک مهندس مکانیک، همه نوع فردی با هر مهارتی به سراغتان می آمد؛ غیر از شخصی که می خواستید.

امروز حتی کارفرمایان هم برای استخدام مسیری سر راست تر در پیش دارند. قبل از اینکه در سایت فرم درخواست استخدام را دهید، می توانید تمام شرح وظایف را کامل بنویسید و بگویید برای پوزیشن شغلی مورد نظرتان چند سال سابقه نیاز است و چه مقدار حقوق مد نظر دارید.

اگرجزو کارفرمایان هستید و به دنبال استخدام برترین هادر زمینه ی مورد نظرتان هستید با ما تا انتهای مقاله همراه باشید، زیرا می خواهیم به شما 5 سایت برتر کاریابی را معرفی کنیم.

1.جابینجا | 5 سایت کاریابی

جابینجا یکی از بهترین سایت های کاریابی آنلاین است. تعداد درخواست های شغلی بسیار زیاد شرکت ها، اعتماد کسب و کار ها و کارجویان، محیط کاربری بسیار آسان و راحت از جمله مزیت های جابینجا است.در جابینجا می توانید رزومه آنلاین خود را بسازید

به عنوان کارفرما بعد از ثبت نام در پنل، پوزیشن شغلی مورد نظر را انتخاب می کنید. متن مورد نظر برای توصیف شغلی که در خواست داده اید می تواند تا 500 کلمه باشد؛ از توصیف شغل گرفته تا توصیف شرکت و کسب و کاری که مالک آن هستید.

به عنوان کارفرما جابینجا به شما این اطمینان را می دهد تا هر شغل بالای 1500 نفر بازدید داشته باشد.

سایت کاریابی
جابینجا
ایران تلنت
آی استخدام
ایران استخدام

مزیت های سایت کاریابی جابینجا

1. دیده شدن آگهی تا 30 روز

2.ایمیل موقعیت های شغلی به کارجویان

3.تحلیل دقیق آمار بازدید آگهی

4.فیلتر دقیق دریافت رزومه

5. استفاده از آپشن های تبلیغاتی مثل “فوریت”

اگر به عنوان کارجو در سایت ثبت نام کنید، با یکی از بهترین و راحت ترین محیط های کاربری مواجه می شوید. حتی اگر هیچ رزومه و مهارتی ندارید، به علت ثبت درخواست های زیاد شغلی، می توانید به عنوان کارآموز در برخی شرکت ها کار کنید و یا اگر فریلنسر هستید، می توانید در قسمت سرچ “دورکاری” را جست و جو کنید و شغل های مرتبط را پیدا کنید.

2. جاب ویژن | 5 سایت کاریابی

یکی دیگر از سایت های کاریابی آنلاین، جاب ویژن است. در این سایت می توانید به غیر از ساخت رزومه دو زبانه، یک سری آزمون های خاص را به طور رایگان پر کنید تا نتیجه سنجشتان در صفحه ی پروفایل شما نمایش داده شود.

از دیگر مزایای این سایت این است که به شما پروفایلی شخصی می دهد و می توانید رزومه ی خود را در لحظه ویرایش کنید.

ثبت آگهی در جاب ویژن برای تمام استان های کشور به غیر از تهران و البرز رایگان می باشد. اگر کارفرما هستید پس از ثبت آگهی می توانید رزومه های ارسالی از سمت کارجویان را ببینید.

همچنین فیلتر های شهر و استانی که دارد، کار شما را بسیار راحت کرده. البته تمامی سایت هایی که در این مقاله معرفی می کنیم این قابلیت را دارند اما جاب ویژن می تواند محدوده سرچ منطقه ای را به جایی که هستید جزئی تر کند.

سایت کاریابی
جابینجا
ایران تلنت
آی استخدام
ایران استخدام

مزیت های سایت کاریابی جاب ویژن

1.دسته بندی فرصت‌ های شغلی

2.دسته بندی آزمون های خودشناسی

3.دسته بندی جاب ویژن برای کارجو

4.دسته بندی جاب ویژن برای کارفرما

5.دسته بندی شرکت‌ ها

6.دسته بندی جاب‌ ویژن پلاس

7.وجود بیشتر از 10 هزار فرصت شغلی

8.دارای بخش جست و جوی پیشرفته

3. ای استخدام | 5 سایت برتر کاریابی

آی استخدام یکی از قدیمی ترین و محبوب ترین سایت های کاریابی آنلاین است که مبتنی بر قدمتش پوزیشن مشاغل دولتی بیشتری را پوشش می دهد. آگهی های موجود در سایت ای استخدام بیشتر در زمینه جذب نیروی کار برای مراکز و شرکت های دولتی مانند بانک ها و نیروی مسلح هستند. همچنین نمونه سوال های استخدامی سال های گذشته در مراکز دولتی نیز در سایت ای استخدام برای کارجویان ارائه می شود که می توانند برای آمادگی بیشتر و شرکت در آزمون های استخدامی از آن استفاده کنند تا از نتایج خوبی برخوردار شوند.

ای استخدام دارای بخش های کامل و متنوعی همچون تست های شخصیت شناسی و سیستم ساخت رزومه آنلاین است.

سایت کاریابی
جابینجا
ایران تلنت
آی استخدام
ایران استخدام

مزیت های سایت کاریابی آی استخدام

1.دارای بخش آگهی های استخدام به روز

2.دارای بخش جستجوی آگهی هوشمند

3.اپلیکیشن موبایلی اندروید و IOS

4.کانال تلگرام فعال

5.استخدام سراسری و ویژه

6.استخدام بانک ها و نیرو های مسلح

7.سیستم دریافت آگهی

8.مشاهده رزومه و رزومه ساز آنلاین

9.پیگیری رزومه های ارسالی

10.سوالات و آزمون

11.نمونه سوالات استخدامی

12.شخصیت شناسی

14.همکاری با بیش از 3000 شرکت ایرانی

4.ایران استخدام | 5 سایت کاریابی

این سایت هم تقریبا مانند آی استخدام است که کارش را از سال 91 شروع کرده. از جمله شباهتش با آی استخدام، داشتن آگهی های استخدام ویژه، استخدام منتخب نهادهای دولتی و استخدام بانک ها در صفحه اول سایت است و همچنین می توان به داشتن کانال فعال در تلگرام اشاره کرد، که آگهی ها و فرصت های شغلی را به صورت روزانه در آن منتشر می کنند

از مزیت های سایت ایران استخدام جست و جوی آگهی استخدام بر اساس شهرها، مدرک تحصیلی و شرکت ها و کسب و کارها است.

شما همچنین به عنوان کارفرما، محیط کاربری بسیار جذاب و راحتی در اختیار دارید تا بتوانید آگهی های خود را در این سایت قرار دهید.

از نکات قابل توجه در سایت ایران استخدام،اخبار مربوط به قوانین استخدامی، کارگران و کارمندان است. همچنین مقالات آموزشی موجود در این زمینه در بلاگ سایت ایران استخدام هم برای کارجویان بسیار مفید خواهد بود و می توانند برای کسب اطلاعات پیش زمینه ای از آن بهره مند شوند.

سایت کاریابی
جابینجا
ایران تلنت
آی استخدام
ایران استخدام

مزیت های سایت کاریابی ایران استخدام:

1.ارسال آگهی های خاص برای کارجویان

2.پلن های ویژه ثبت آگهی برای کارفرمایان

3.جست و جوی سریع و دقیق شغل ها

4.جست و جوی آگهی بر اساس مدرک تحصیلی

5.نمایش آگهی های استخدام ویژه و مهم دولتی

6.اطلاع رسانی از طریق ایمیل و پیامک

7.نمایش آگهی های روزنامه ای

8.ارائه سوالات آزمون استخدامی کشوری

9.راهنمای جامع استخدامی در بخش مقالات سایت

10.مشاوره رایگان و اختصاصی جهت کاریابی و استخدام برای کارجویان

11.داشتن اپلیکیشن ویندوز و موبایلی (اندروید وIOS)

12.فعالیت گسترده و متناوب در رسانه اجتماعی تلگرام

13.داشتن کانال تلگرام فعال و قرار دادن آگهی های روزانه

5. ایران تلنت | 5 سایت کاریابی

سایت کاریابی ایران تلنت، یکی دیگر از بهترین فضاهای استخدامیست است که در آن روزانه حدود 8 الی 10 هزار رزومه کاری به وسیله کارفرمایان جستجو و بررسی می شود. این آمار باعث شده تا ایران تلنت به یکی از محبوب ترین پلتفرم های استخدامی در ایران تبدیل شود.
وجه تمایز این سایت با سایت های مشابه نوع دیدگاه آن علمی آن به کاریابی است. هر سال با ارائه گزارش های معتبر از وضعیت دستمزد شاغلین در حوزه های کاری مختلف، باعث می شود کارجو مطلع شود در کدام زمینه می تواند درآمد بیشتری کسب کند.

این سایت  برای افراد دارای مدرک تحصیلی در رشته های مختلف یک راهنمای شغلی ایجاد کرده تا با مطالعه آن ارزش مدرک تحصیلی خود را بررسی کرده تا بتوانید برای انتخاب بهترین شغل اقدام کنید

ایران تلنت برای کارجویان یک بخش پریمیوم ایجاد کرده  که رزومه ی شما را به صورت vip  به آگهی دهندگان نشان می دهد.

سایت کاریابی
جابینجا
ایران تلنت
آی استخدام
ایران استخدام

مزیت های ایران تلنت

1.آمار مشاهده رزومه

2.وضعیت رزومه‌های ارسالی

3.اولین بودن در نتایج جستجوی شرکت‌ها

4.بالابودن در جستجوی کارفرماها

5.اطلاع‌رسانی پیامکی

6.اطلاع از جدیدترین فرصت‌های شغلی

7.اولین بودن در لیست رزومه‌های دریافتی

8.بالارفتن رزومه در بین تمام رزومه‌های ارسالی

9.مشاهده آمار رزومه‌های ارسال شده

10.مقایسه خود با سایر کارجویان

11.حقوق

12.مشاهده حقوق شرکت‌ها

13.ارسال خودکار رزومه

در مقاله ای که گذشت، 5 سایت برتر کاریابی ایران را مرور کردیم. اگر به این مقاله علاقه داشتید، به مقاله 5 نوع نرم افزار نیروی انسانی برای یک مدیر را بخوانید. امید واریم این مقاله به شما کمک کرده باشد.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *