5 نرم افزار منابع انسانی برای تکمیل سیستم مدیریت منابع انسانی

5 نرم افزار منابع انسانی برای تکمیل سیستم مدیریت منابع انسانی
5 نرم افزار منابع انسانی برای تکمیل سیستم مدیریت منابع انسانی بسیار ایده‌آل خواهد بود اگر سازمان شما بتواند تمام وظایف مهم خود در راستای مدیریت منابع انسانی را تنها با یک نرم افزار منابع انسانی انجام دهد. امروز، تنها کاری که می‌توانیم انجام دهیم این است که منتظر بمانیم، آن روز فرا برسد، اما اکنون منابع انسانی برای انجام وظایف خود به چندین برنامه کاربردی نیاز دارد. علاوه بر ابزارهای سنتی منابع انسانی که سالهاست مورد استفاده قرار گرفته‌اند، نرم افزارها و برنامه‌های کاربردی دیگری نیز وجود دارند که ممکن است شما به آن نیاز داشته باشید. در واقع این برنامه‌ها مثل یک مکمل عالی برای نرم‌افزارهای مدیریت منابع انسانی عمل می‌کنند. در این مقاله، اطلاعاتی درباره نرم افزار منابع انسانی که می‌توانند مکمل خوبی برای سیستم مدیریت منابع انسانی شما باشند را در اختیارتان قرار می‌دهیم.
نرم افزار منابع انسانی
نرم افزار منابع انسانی

مدیریت اسناد

با استفاده از یک نرم افزار مدیریت اسناد، برای ذخیره اطلاعات دیگر نیازی به فایل‌های کاغذی ندارید. علاوه بر این، یادآوری و فراخوانی اسناد به راحتی صورت می‌گیرد. چرا که این نرم‌افزارها امکان جستجو در اسناد را می‌دهند تا فایل مورد نظرتان را به راحتی پیدا کنید. مزیت دیگر استفاده از نرم‌افزارهای مدیریت اسناد، امنیت آن است. در این نرم‌افزارها مدیر می‌تواند اجازه دسترسی به اسناد را به یک شخص خاص بدهد. هر چند استفاده از این برنامه‌ها مزیت‌های زیادی دارد اما عادت کردن به آنها کمی زمان‌بر است.  

نرم افزار نظرسنجی

به عنوان یک مدیر منابع انسانی نیاز دارید تا به طور منظم از کارمندان بازخورد بگیرید. این بازخورد می‌تواند درباره یک برنامه جدید یا جزیی از نظرسنجی‌های منظم کارکنان باشد. برای نظرسنجی‌های ساده نیازی به نرم افزار نیست. هر چند برای نظرسنجی‌های ساده نیازی به نرم افزار نیست ولی بهتر است تا از یک برنامه کاربردی که مخصوص زمینه خاصی است، استفاده شود تا دقت نتایج افزایش یابد. با استفاده از این دست برنامه‌ها شما می‌توانید وضعیت کارمندان خود را بررسی کنید و یا آن را با دیگر سازمان‌ها مقایسه کنید.  

نرم افزار استخدام

این دسته از نرم‌افزارها به شما در ساده‌سازی فرآیند استخدام کمک می‌کند. با این نرم افزارها می‌توانید فعالیت‌هایی مثل درج آگهی، مرتب‌سازی، پذیرش و رد درخواست‌های شغلی، مدیریت مصاحبه‌ها و بسیاری از کارهای دیگر را انجام دهید. مهم‌ترین ویژگی این نرم‌افزارها این است که دیگر لازم نیست امور مربوط به استخدام را به صورت دستی انجام دهید چرا که همه چیز به صورت خودکار انجام می‌شود.  

نرم افزار منابع انسانی برای تعامل با کارکنان

این نرم افزارها ابزاری مناسب برای سنجش عملکرد و رفتار کارکنان می‌باشد. تشخیص این امر با امتیازهایی است که کارمندان در امور مختلف می‌گیرند.  

نرم افزار ثبت ورود و خروج

این نرم افزارها به مدیران کمک می‌کند تا بتوانند نظم بهتری را در سازمان‌شان داشته باشند. از طرف دیگر، این نرم افزارها محاسبات مربوط به ساعات کاری کارکنان، مرخصی‌ها و هر فعالیتی که مربوط به حضور کارکنان باشد را راحت‌تر و خودکار می‌کنند.     اپلیکیشن تی تایم با ارائه ویژگی حضور و غیاب و امکان ثبت ساعات ورود و خروج همراه با گزارشات لحظه ای از عملکرد کارکنان، نرم افزار منابع انسانی مناسبی برای نصب و راه اندازی است. برای مشاهده امکانات بیشتر نرم افزار تی تایم کلیک کنید.  

سخن آخر

هر چند ممکن است مدیران منابع انسانی نیازهایی فراتر از آنچه این نرم افزارهای انجام می‌دهند، داشته باشند اما این نرم افزارها می‌توانند مکمل خوبی برای مدیریت منابع انسانی باشند. بنابراین مهم است که شما نرم افزار منابع انسانی را انتخاب کنید که مطابقت بیشتری با نیازهای شما داشته باشد.
مقالات مرتبط
2 نظر

[…] استفاده از نرم‌افزارهای مدیریت منابع انسانی می‌تواند به ساده‌سازی مدیریت زمان و حضور و غیاب کمک […]

[…] همین امر باعث می‌شود بهره‌وری سازمان شما افزایش یابد. معرفی 5 نرم افزار کاربردی مدیریت منابع انسانی منبع اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در […]

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *