21 کتاب منابع انسانی که هر متخصص منابع انسانی باید در سال 2024 بخواند (قسمت اول)

21 کتاب منابع انسانی که هر متخصص منابع انسانی باید در سال 2024 بخواند (قسمت اول)

حوزه مدیریت منابع انسانی ( (HRM) به سرعت در حال تغییر است. به روز ماندن با مفاهیم کلاسیک و آخرین اطلاعات برای مرتبط ماندن به عنوان یک متخصص منابع انسانی مهمتر از همیشه است. در این مقاله، ما 21 کتاب HR را فهرست می کنیم که باید حتماً بخوانید که به شما کمک می کند کار خود را بهتر انجام دهید – چه یک متخصص منابع انسانی باتجربه باشید و چه تازه شروع به کار در این زمینه کرده اید.

ما این لیست از بهترین کتاب های منابع انسانی را به چهار دسته مدیریت منابع انسانی، ادبیات رایج در مورد منابع انسانی، کتاب های منابع انسانی برای مبتدیان و کتاب های تحلیل منابع انسانی تقسیم کرده ایم.

کتاب های مدیریت منابع انسانی

کتاب‌های مدیریت منابع انسانی زیر مروری بر حوزه منابع انسانی و نظریه‌ها و مفاهیم کلیدی منابع انسانی ارائه می‌کنند. آنها مسئولیت های اصلی منابع انسانی و نحوه مدیریت موثر آنها را توضیح می دهند و بحث می کنند.

1. مدیریت منابع انسانی

گری دسلر

مدیریت منابع انسانی، نوشته گری دسلر، یک کتاب مقدس 700 صفحه ای منابع انسانی است. مسلماً این کتاب یکی از پرخواننده ترین کتاب های مطالعاتی در مورد منابع انسانی است.

این کتاب در 18 فصل خود به بررسی جنبه های کلیدی منابع انسانی می پردازد. این یک توضیح عملی و گام به گام از سنگ بنای منابع انسانی را پوشش می دهد. اینها در پنج بخش تعریف می شوند: استخدام، مدیریت استعداد، آموزش و توسعه، پاداش و روابط کارکنان.

2. منابع انسانی از بیرون : شش ویژگی برای آینده منابع انسانی

دیو اولریش، جان یونگر، وین براکبانک، مایک اولریش

ویژگی هایی که شما به عنوان یک متخصص منابع انسانی باید داشته باشید چیست؟ این چیزی است که این کتاب در مورد آن صحبت می کند.

اولریش و همکارانش ویژگی های کلیدی HR حرفه ای را فهرست می کنند. متخصص منابع انسانی باید توانایی ساختن قابلیت ها را فراهم کند، طرفدار فناوری باشد، قهرمان تغییر باشد، و یک مبتکر و یکپارچه کننده منابع انسانی باشد.

علاوه بر این، از آنجایی که این نقش‌های مختلف گاهی اوقات با یکدیگر تضاد دارند، یکی از مهمترین نقش‌های کارشناس منابع انسانی این است که هم برای کارمندان و هم برای کسب‌وکار یک فعال معتبر باشد. همه اینها در یک زمینه استراتژیک بزرگتر قرار می گیرد، که ویژگی نهایی را تشکیل می دهد: موقعیت دهنده استراتژیک.

کار اولریش همیشه بسیار خوب تحقیق می شود، و همینطور این کتاب. در سال 2017، اولریش پیروزی از طریق سازمان را منتشر کرد که بر اساس این اثر اصلی است. با این حال، کتاب اصلی یکی از مواردی است که باید در مورد HRM مدرن مطالعه شود.

3. پیروزی از طریق سازمان

دیو اولریش، دیوید کریسسینسکی، وین براکبانک، مایک اولریش

در این کتاب درخشان، اولریش و همکارانش نگاهی دقیق‌تر به عملکرد منابع انسانی دارند. منبعی که آنها برای تحقیق خود استفاده کردند، یک مطالعه شایستگی منابع انسانی با نمونه‌ای متشکل از بیش از 30000 متخصص منابع انسانی، رهبران کسب‌وکار، و همکاران است – بزرگترین نمونه در مورد قابلیت‌های منابع انسانی.

بر اساس این تحقیق، این کتاب بینشی در مورد اینکه چگونه منابع انسانی می‌تواند بیشترین ارزش را خلق کند، ارائه می‌کند. این نه تنها نشان می‌دهد که چگونه برای منابع انسانی و کارمند ارزش ایجاد می‌شود، بلکه برای کسب‌وکار، سرمایه‌گذاران/مالکان، جوامع و مدیران نیز ارزش ایجاد می‌کند.

علاوه بر این، نشان می‌دهد که منابع انسانی در کدام فعالیت‌ها بهترین رتبه را دارند (توسط منابع انسانی و کسب‌وکار) و کدام فعالیت‌ها بیشترین ارزش را می‌افزایند (دوباره، به منابع انسانی، کسب‌وکار و همه سهامداران دیگر). موضوعاتی مانند عملکرد کارکنان، شیوه های یکپارچه منابع انسانی، تجزیه و تحلیل منابع انسانی، و مدیریت اطلاعات منابع انسانی پوشش داده شده است.

اگرچه کتاب خواندنی پیچیده است، اما برای هر مدیر ارشد منابع انسانی یک ضرورت است.

4. کارت امتیازی منابع انسانی

برایان بکر، مارک هوسلید، دیو اولریش

این کتاب بدون شک قدیمی‌ترین کتاب در این فهرست است، اما در عین حال بی‌زمان‌ترین کتاب است. در کارت امتیازی منابع انسانی، بکر و همکارانش توضیح می‌دهند که چگونه افراد، استراتژی و عملکرد را می‌توان به هم مرتبط کرد و کمیت کرد.

HRM هرگز به عنوان یک علم سخت در نظر گرفته نشده است. همسو کردن فعالیت‌های منابع انسانی با استراتژی سازمانی و اندازه‌گیری تأثیر آن بر نیروی کار همیشه به طور طبیعی برای منابع انسانی اتفاق نمی‌افتد. با این حال، زمانی که به خوبی انجام شود، منابع انسانی را قادر می‌سازد تا تأثیر آن را کمی کند و اثربخشی کار خود را اندازه‌گیری کند.

صحبت کردن به همان زبان کسب و کار به تعیین کمیت کار منابع انسانی کمک می کند. این کسب و کار بر شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) و دستیابی به بازگشت سرمایه (ROI) متمرکز است. هنگامی که منابع انسانی می تواند برخی از فعالیت های خود را از طریق این عناصر کمیت کند، می تواند اعتبار ایجاد کند.

5. مدیریت استراتژیک منابع انسانی: مجموعه ابزار حرفه ای منابع انسانی

کارن بیون

این راهنمای کاربردی یک منبع جامع برای صنعت منابع انسانی است. این به چهار بخش تقسیم می‌شود که نشان می‌دهد چگونه شناخت خود، کسب‌وکار، صنعت و حرفه‌تان به شما کمک می‌کند ارزش استراتژیک را به یک سازمان اضافه کنید.

این شامل فصل هایی در مورد موضوعات استاندارد منابع انسانی، از جمله مدیریت استعداد، فناوری، و برنامه ریزی نیروی کار است. این متن همچنین فراتر از مسائل فنی است تا به مسائل شخصی بپردازد، مانند اینکه چگونه مراقبت از خود و رفاه روانی بر عملکرد تأثیر می گذارد. این کتاب ذهنیت منابع انسانی را از مدیریت سرمایه انسانی تا هدایت تجربیات افراد سازمان را بازتعریف می کند.

پس از انتشار کتاب، نویسنده کارن بیون اظهار داشت: «…من مشتاق به اشتراک گذاشتن اطلاعات به روشی واقعاً عملی بر اساس تجربیاتی که در حین ساختن حرفه‌ام داشتم، بودم. من می خواستم چیزی در دسترس با اطلاعاتی ایجاد کنید که مردم بتوانند فوراً از آن استفاده کنند.”

کارن بیون موسس PXI، یک آژانس مشاوره منابع انسانی مستقر در لندن است. PXI خدمات رفاهی، استراتژی منابع انسانی، و پیشگیری از فرسودگی شغلی و خدمات بازیابی را ارائه می دهد. Beaven جوایز بسیاری از منابع انسانی و رتبه‌بندی‌های تاثیرگذار را به دست آورده است.

6. 100 روز اول رهبر جدید منابع انسانی: چگونه به عنوان یک مدیر جدید منابع انسانی، مدیر یا معاون جدید، چگونه قوی شروع کنیم، به میدان برویم و سریعتر به موفقیت دست یابیم.

آلن کالینز

قدم گذاشتن در رهبری منابع انسانی برای اولین بار دلهره آور است. با این وجود، ایجاد یک پایه قوی برای موفقیت در 100 روز اول بسیار مهم است.

این کتاب گام‌ها و بینش‌هایی را ارائه می‌دهد که آسان‌تر دنبال می‌شوند و رهبران جدید را به شروعی سازنده راهنمایی می‌کند. این نشان می دهد که چگونه می توان با اطمینان در یک نقش جدید مسئولیت را بر عهده گرفت، به زمین زد، احترام به دست آورد و فوراً تأثیر گذاشت.

آلن کالینز معاون سابق منابع انسانی پپسی کو و سخنران معروف کنفرانس منابع انسانی در سراسر ایالات متحده و کانادا است. کتاب او 17 قانون اثبات شده را پوشش می دهد که از بهترین شیوه های کشف شده در طول تجربه گسترده او در مربیگری و کار با صدها نفر از هر سطحی از رهبری منابع انسانی جمع آوری شده است.

ادبیات رایج در مورد منابع انسانی

کتاب‌های منابع انسانی در این بخش جذابیت گسترده‌ای دارند، زیرا توسط متخصصان برای فعالان این حوزه نوشته شده‌اند.

7. توهم استعداد

توماس چامورو-پریموزیک

The Talent Delusion یک کتاب آسان برای خواندن است که با حقایق علمی در مورد مدیریت استعداد پر شده است. این کتاب شامل چیستی استعداد (همه استعداد نیستند)، چگونگی اندازه گیری استعداد، نحوه مشارکت و توسعه آن، جنبه تاریک استعداد و آینده استعداد را پوشش می دهد.

یک بینش قابل توجه از کتاب تفاوت بین عملکرد عادی و عملکرد برتر است. برای برخی افراد، شکاف بزرگی بین این دو وجود دارد. برای دیگران، عملکرد برتر کاملاً شبیه عملکرد عادی آنها است.

برای یک کارمند آسان است که رئیس خود را فریب دهد تا فکر کند با ارائه بهترین عملکرد خود، عملکرد خوبی دارد. با این حال، غیرممکن است که همیشه در اوج عملکرد باشید. افراد فقط می توانند این کار را برای مدت زمان محدودی قبل از بازگشت به عملکرد عادی خود انجام دهند. به همین دلیل ارزیابی عملکرد فردی بر اساس داده های یک یا دو ماهه تقریباً غیرممکن است، به خصوص زمانی که این فرد انگیزه ای برای عملکرد خوب داشته باشد.

ترفند در اینجا این است که افرادی را انتخاب کنید که عملکرد عادی آنها مشابه سطح عملکرد بالای آنها باشد.

8. قوانین کار!

لازلو بوک

وقتی صحبت از شیوه های خوب منابع انسانی به میان می آید، گوگل همیشه یک چراغ راه بوده است. در کتاب قوانین کار! لازلو بوک، معاون سابق عملیات مردمی در گوگل، بهترین شیوه های منابع انسانی در گوگل را توصیف می کند.

این کتاب بسیار کاربردی بر اهمیت فرهنگ شرکت، توانایی گوگل برای انتخاب مداوم افراد با عملکرد بالا، اهمیت داده ها در منابع انسانی، چرایی جبران ناعادلانه – عملکردهای مختلف باید به طور متفاوت جبران شود – و نحوه برخورد با اشتباهات در منابع انسانی تاکید می کند.

این کتابی است که می توانید آن را در یک روز تمام کنید. لازلو بوک به شما نشان می دهد که کدام بهترین روش ها را می توانید فردا در سازمان خود تکرار کنید تا افراد را بهتر مدیریت کنید.

9. HR مختل شده: زمان چیزی متفاوت است.

لوسی آدامز

این کتاب به این موضوع می پردازد که نقش منابع انسانی در آینده چگونه خواهد بود. چگونه می‌توانیم کارمندان را به شیوه‌ای کاملاً متفاوت رهبری، مدیریت، مشارکت و حمایت کنیم؟

به گفته آدامز، منابع انسانی مخرب دارای سه رکن است. اولا، با کارمندان به عنوان کودک رفتار نمی کند، بلکه به عنوان بزرگسالان رفتار می کند. ثانیاً، با کارمندان به عنوان مصرف کننده رفتار می شود و رویکرد یک اندازه مناسب را پشت سر می گذارد. ثالثاً، با کارکنان باید به عنوان یک انسان رفتار شود.

آدامز با مجموعه‌ای از مثال‌های جالب و بسیار قابل تشخیص از نقش خود به‌عنوان مدیر منابع انسانی در بی‌بی‌سی، نشان می‌دهد که چگونه می‌توان مردم را در یک محیط کسب‌وکار دیجیتالی و مخرب بهتر مدیریت کرد.

10. نه دروغ درباره کار: راهنمای یک رهبر آزاداندیش به دنیای واقعی

مارکوس باکینگهام، اشلی گودال

Nine Lies About Work از رویکردی مبتنی بر علم برای رد کردن نه افسانه رایج استفاده می کند. اسطوره های گنجانده شده عبارتند از: «بهترین طرح برنده می شود»، «افراد دارای پتانسیل هستند»، «بهترین افراد کاملاً کامل هستند»، «تعادل بین کار و زندگی بیشترین اهمیت را دارد» و «رهبری یک چیز است».

به گفته نویسندگان، برتری در یک شغل، یک افسانه دیگر، تابعی از درست کردن حقایق و مراحل درست نیست. شما می توانید این موارد را درست انجام دهید و همچنان متوسط باشید. تنها چیزی که می توان تعریف کرد نتیجه نهایی است.

به عنوان مثال، شما نمی توانید تعریف کنید که کمدین ها به طور کلی چگونه هستند – و سپس آن را از طریق یک نظرسنجی بازخورد 360 درجه اندازه گیری کنید. ادی مورفی، کریس راک و جری سینفلد همه متفاوت هستند. تنها شباهت آنها نتیجه است: مردم می خندند. نویسندگان نتیجه می‌گیرند که ما از طریق آزمایش‌های خود و توجه فردی خود یاد می‌گیریم، نه از طریق بازخورد انتقادی و کلی.

11. افزایش منابع انسانی!!: از مالکیت تا رهبری

استیو براون

در این کتاب، نویسنده پرفروش استیو براون به متخصصان منابع انسانی الهام می‌دهد تا از ذهنیت حمایتی بودن فراتر رفته و وارد رهبری عمدی شوند.

منابع انسانی فرصتی برای ارتباط و تعامل با همه کارکنان را فراهم می کند. این نقش منحصر به فرد متخصصان منابع انسانی را در موقعیت عالی برای رهبری و ایجاد تغییرات معنادار برای شرکت های خود قرار می دهد.

کتاب فرمول براون افراد + فرآیندها = نتایج را توضیح می دهد. این جایگزینی برای مدل wo است از نتایج به فرآیندها، با افراد به عنوان یک فکر بعدی، به عقب برگشته است. در عوض، زمانی که تمرکز بر توسعه، تشویق و تجهیز کارکنان باشد، نتیجه یک نیروی کار متعهد است.

براون بر این باور است که رهبری قوی نه از عناوین شغلی بلکه ناشی از شخصیت افراد است. داستان سرایی و بینش تازه این کتاب ویژگی هایی را که می توانید در تجربه کاری خود بیابید روشن می کند که به شما کمک می کند از جایی که اکنون هستید شروع کنید.

استیو براون در تلاش است تا افراد را برای داشتن اشتیاق به کار در HR ترغیب کند. براون علاوه بر مدیر منابع انسانی و نوشتن کتاب، یک میزگرد منابع انسانی و یک انجمن اینترنتی را مدیریت می کند. او همچنین یک وبلاگ منابع انسانی دارد که به مخاطبان بین المللی توجه ویژه دارد.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *